JAK WYBRAĆ DRZWI WEWNĘTRZNE DO MAŁEGO MIESZKANIA?

Przestronne mieszkanie z wysokimi sufitami – marzenie wielu osób, ale większość ludzi w naszym kraju mieszka w małych mieszkaniach. Dlatego tak ważna jest kwestia, jak dobrać drzwi wewnętrzne do małego mieszkania, aby wyglądało na bardziej przestronne.

 

Rodzaj otwierania drzwi

Tradycyjne drzwi na zawiasach wymagają zbyt dużo miejsca po otwarciu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do małego mieszkania będą konstrukcje przesuwne, które optycznie powiększą przestrzeń i zaoszczędzą cenne centymetry kwadratowe.

 

Kolejny plus przesuwne drzwi wewnętrzne – bezpieczeństwo użytkowania, co jest szczególnie ważne w przypadku małych mieszkań, w których mieszka niewiele osób. Rzeczywiście, tradycyjne wzory na zawiasach mogące przy ostrym otwarciu dość mocno zranić człowieka, który za nimi stoi. Poza tym drzwi na zawiasach łatwo uszczypnąć palcami w dłoni. Dzięki przesuwnej konstrukcji takie problemy nie powstają.

 

 

Najpopularniejszy typ drzwi przesuwnych wewnętrznych – konstrukcja na rolkach szynowych mechanizm zawieszania Om. Tkanina płynnie przesuwa się po ściance prowadnicy górnej, co zapewnia estetyczny wygląd otworu drzwiowego. Aby drzwi nie przestały skakać w górę i w dół na końcu otwarcia, wybierz maszyny z bezluzowym wózkiem. Do drzwi przesuwnych z górną szyną najlepiej zastosować skrzydło okleinowane. Ważą stosunkowo niewiele i charakteryzują się doskonałym wyglądem.

Kolejny wariant projektów drzwi do wąskich korytarzy, korytarzy i ciasnych – drzwi z mechanizmem obrotowym. Takie drzwi można otwierać w dowolnym kierunku, po prostu obracając się wokół osi prostopadłej do płaszczyzny otworu drzwiowego i przesuwając ją w lewo lub w prawo.

 

Jako szyny i drzwi obrotowe dobrze pasują do każdego współczesnego lub minimalistycznego stylu awangardowego. Nie tylko oszczędzają miejsce, ale również tworzą niepowtarzalny klimat w mieszkaniu. Montaż wzorów drzwi rolowanych lub obrotowych – nie lada wyzwanie.

 

Istnieje wiele subtelności, w których tylko profesjonaliści są dobrze zorientowani. Dlatego najlepiej zamówić drzwi z montażem „pod klucz” firmy Specialty , posiadającej doświadczenie w montażu podobnych systemów drzwiowych. Wstępnie należy odpowiednio przygotować się do otwarcia, tak aby ściany nie miały odchylenia w pionie, a górny otwór ułożony poziomo.

 

Rozwiązanie kolorystyczne

Dokonywanie napraw w małym mieszkaniu. Wiele osób traci, a czasem nie może zrozumieć, jaki kolor drzwi wewnętrznych preferuje. Kwestia wyboru kolorów wypełnień drzwiowych jest jedną z ważniejszych, bo drzwi zawsze przykuwają uwagę i przykuwają uwagę. Do małych pomieszczeń najlepszym wyborem będą jasne drzwi wewnętrzne ze szkłem. Optycznie poszerzają przestrzeń i podnoszą sufit, wypełniając pomieszczenie światłem i powietrzem.

Poza tym jasne odcienie tkaniny komponują się z dowolną kolorystyką ścian i podłogi, dzięki czemu jest to uniwersalne rozwiązanie. Tak więc na oficjalnej stronie Porta prezentowana przez wiele wstęg w kolorze i przydymionego bielonego dębu, szampana, klonu i innych jasnych odcieni. W kolekcji produktów znajduje się ogromny wybór klasycznych i współczesnych lekkich tkanin, dzięki czemu z łatwością dobierzesz drzwi do dowolnego stylu dekoracji.

 

Aby tkaniny harmonijnie pasowały do ​​wnętrza, muszą być „przywiązane” do dowolnego elementu wystroju. Na przykład odcień drzwi może pasować do koloru podłogi lub mebli. Do przyjęcia, że ​​obraz był o kilka odcieni ciemniejszy lub jaśniejszy niż wybrany wystrój pokoju. Jasne drzwi można uzupełnić listwami przypodłogowymi w tym samym kolorze.

 

Drzwi w ciemnych odcieniach, odwrotnie, wyraźnie wytyczą granice małego pokoju. To rozwiązanie nadaje się tylko do przestronnych mieszkań.

 

Praktyczne przeszklenia

 

Im większa powierzchnia szklanego wkładu, tym lepiej! Te eleganckie drzwi powietrzne dodają niewielką ilość pomieszczenia i tworzą przewiewną atmosferę. Miłośnikom dekoracji w stylu Empire i innych klasycznych stylów spodobają się kolekcje drzwi Porta. Te wstęgi w kolorze białej lub beżowej emalii jesionowej wdzięczne trzy szklane wstawki, zdobione inicjały, stają się efektownym akcentem wnętrza. Surowy lakoniczny liść Felicia ze szkłem od góry do dołu ozdobi wnętrze w stylu minimalizmu. Pełne wdzięku drzwi w kolorze klonu Pianta z kwiatowymi ornamentami na ogromnej szklanej wstawce podbijają miłośników secesji.

 

Wiele osób nie chce montować drzwi wewnętrznych z dużymi szybami, bojąc się je stłuc. Taka sytuacja występuje szczególnie często, gdy rodzina ma małe dzieci. Ale nie rezygnuj z wdzięcznie szkliwionych obrazów, wystarczy kupić drzwi ze szkła triplex, nie są porysowane i nie boją się nawet dość mocnych wstrząsów.

 

Drzwi z dużym wstawką szklaną polecane do montażu w salonie i kuchni. Sypialnia, łazienka i wybierz najlepszą tkaninę jest całkowicie głucha lub model z małą szybą, dlatego ważne jest, aby zapewnić wysoki poziom prywatności. Wybór typu drzwi dla dzieci uzależniony jest od wieku dziecka. Pokój dziecięcy lepiej jest umieścić płótno ze szkłem, aby móc kontrolować działania dziecka, bez wchodzenia do pokoju. Ale w pokoju nastolatka prawdopodobnie trzeba zamontować puste konstrukcje drzwi, bo w tym wieku dzieci cenią sobie prywatność.

 

Ogromne znaczenie dla wygodnego użytkowania w małym mieszkaniu pomieszczeń i zwiększenia przestrzeni wizualnej ma aranżacja drzwi wejściowych. W procesie naprawy otworu najlepiej poruszać się po ścianie o większej długości, w przeciwnym razie powinien zbliżyć się jak najbliżej narożnika.